Puchar Federacji: Polki lepsze od Austriaczek

71

Reprezentacja Polski okazała się lepsza od Austriaczek podczas zmagań Grupy I Strefy Euroafrykańskiej w Pucharze Federacji.

Biało czerwone wiedziały, że warto wygrać pierwsze grupowe starcie, bowiem w kolejnych dwóch zmaganiach czekają znacznie bardziej silniejsze składy – Łotwa i Turcja. Początki nie zwiastowały jednak łatwego zwycięstwa.

Jako pierwsze na korcie pojawiły się Magdalena Fręch z Melanie Klaffner. Łodzianka była zdecydowaną faworytką meczu, jednakże po raz kolejny przekonaliśmy się, że ranking to tylko liczby. 20-latka w pierwszym gemie straciła własne podanie, ale w późniejszej fazie zdołała wyrównać na 2:2. Dalsze losy seta to seria przełamań, których więcej uzyskała rywalka, przez co Polka uległa 3:6. Drugi set miał bardzo podobny przebieg. Panie co chwilę przegrywały gemy przy własnym serwisie, a sytuacja uległa zmianie dopiero przy 4:4, gdy podawała starsza z tenisistek. Fręch przy serwisie o być albo nie być miała okazję do wygrania gema, ale nie zdołała jej wykorzystać. Set, mecz 3:6 4:6.

Stan pojedynku zdołała wyrównać Magda Linette. Poznanianka z drobnymi problemami triumfowała nad Julią Grabher w dwóch setach i o wszystkim zadecydować miało starcie deblowe.

Duet Linette/Rosolska nie zawiódł i po 66 minutach gry zwyciężył nad parą Grabher/Klaffert 6:3 6:4. W ten sposób Polki zanotowały pierwsze zwycięstwo w grupie D.

Jutro w Tallinie biało-czerwone podejmą reprezentację Łotwy, w składzie Jelena Ostapenko/Anastasija Sevastova. Ewentualna wygrana zapewni drużynie baraże o play-offy do II Grupy Światowej.