Puchar Federacji: Hiszpanki bliżej elity

33

Już pierwsze niedzielne starcie pierwszy rakiet reprezentacji Serbii i Hiszpanii zadecydowało, że to tenisistki z Półwyspu Iberyjskiego powalczą w kwietniu o awans do Grupy Światowej Pucharu Federacji. Ostatecznie, na nawierzchni twardej w Kraljevie gospodynie przegrały z kretesem 0:4.

Pojedynek liderek obu ekip zapowiadał się bardzo ciekawie, jednak po wczorajszej porażce Jeleny Jankovic jeszcze mocniej optowano za szybkim zwycięstwem Garbine Muguruzy. Jak się okazało, tak łatwo wygrana urodzonej w Wenezueli zawodniczce nie przyszła, ale seta nie straciła i triumfowała 6:3 6:4.

W rozegranym jako ostatnim meczu deblowym, Serbki w końcu zdobyły seta dla swojej drużyny. To okazało się za mało, żeby duet Ivana Jorovic/Nina Stojanovic ograł znane z występów w grze podwójnej, Lourdes Dominguez LinoLarze Arruabarrenie, ulegając im 6:4 6:7 (6) 7:10.

Serbia – Hiszpania 0:4

Ivana Jorovic – Garbine Muguruza 3:6 1:6

Jelena Jankovic – Carla Suarez Navarro 4:6 2:6

Jelena Jankovic – Garbine Muguruza 3:6 4:6

Jorovic/Stojanovic – Arruabarrena/Dominguez Lino 6:4 6:7 (6) 7:10.