Puchar Federacji: Halep nie zawiodła swojej publiczności

53

Na nawierzchni ziemnej w Kluż Napoce Rumunki zapewniły sobie awans do Grupy Światowej Pucharu Federacji. W barażowej konfrontacji gospodynie wygrały wszystkie mecze singlowe, dzięki czemu pokonały zawodniczki ze Szwajcarii 3:1.

Początek weekendu nie zapowiadał jednak błyskawicznego zwycięstwa, ponieważ już w pierwszym pojedynku Simona Halep straciła seta. Jak się  później okazało, był to jedynie wypadek przy pracy, bo w decydującej partii liderka światowych list nie pozostawiła już złudzeń Viktoriji Golubic, ogrywając ją 6:3 1:6 6:1.

Podwyższenie prowadzenia po sobotnich grach zapewniła Irina – Camelia Begu. Trzecia rakieta swojego kraju potrzebowała nieco ponad pięciu kwadransów, żeby cieszyć się ze zwycięstwa 6:4 6:1 nad Timeą Bacsinszky.

Już w trzecim spotkaniu awans zapewniła swojej drużynie Halep. Zawodniczka z Konstancy tym razem nie dała cienia szans Patty Schnyder, rozbijając ją 6:2 6:1.

Z rozgrywania czwartej rywalizacji singlowej zrezygnowano, natomiast panie zagrały mecz deblowy. W nim górą były Jill Teichmann oraz Viktoria Golubic. Mimo porażki w pierwszym secie bez ugrania chociażby gema, to nie poddały się i po 51 minutach triumfowały nad Mihaelą Buzarnescu i Soraną Cirsteą 0:6 6:0 10:6.

Rumunia – Szwajcaria 3:1

Simona Halep – Viktorija Golubic 6:3 1:6 6:1

Irina-Camelia Begu – Timea Bacsinszky 6:4 6:1

Simona Halep – Patty Schnyder 6:2 6:1

Buzarnescu/Cirstea – Golubic/Teichmann 6:0 0:6 6:10.