Puchar Federacji: Czeszki staną przed szansą obrony tytułu

43

Niezwykle dramatyczny przebieg miała rywalizacja Szwajcarek z Czeszkami w drugim dniu zmagań obu zespołów. Ostatecznie do finału awansowały reprezentantki naszych południowych sąsiadów, które przypieczętowały awans po zwycięstwie w deblu. Triumf mogły sobie zapewnić jednak znacznie wcześniej…

Wielkiej szansy na zwycięstwo nie wykorzystała bowiem Barobra Strycova. Czeszce w drugim secie brakowało tylko dwóch punktów do wygrania całego meczu, jednak ostatecznie górą w tym spotkaniu była Viktorija Golubic. 24-letnia Szwajcarka doprowadziła tym samym do remisu 2:2, ponieważ w pierwszym niedzielnym pojedynku Karolina Pliskova pokonała 6:4 6:2 Timeę Bacsinszky.

Dopiero w grze podwójnej Czeszki w dość okazały sposób udowodniły swoją wyższość. Lucie Hradecka i Karolina Pliskova wygrały 6:2 6:2 parę Viktorija Golubic/Martina Hingis i dały sobie oraz swoim koleżankom szansę na obronę tytułu wywalczonego przed rokiem.

W połowie listopada reprezentantki Czech pojadą do Francji, gdzie w finale zmierzą się z reprezentantkami gospodarzy. Być może do składu na tamto spotkanie powrócą wielkie nieobecne starcia ze Szwajcarkami – Petra Kvitova oraz Lucie Safarova.