Puchar Davisa: Zwycięski debiut Thompsona

34

Bardzo udany debiut w rozgrywkach Pucharu Davisa zaliczył Jordan Thompson. Na rozpoczęcie rywalizacji Australijczyków z grającymi w nieco rezerwowym składzie Czechami dał punkt swojej drużynie, a po pierwszym dniu gospodarze prowadzę na nawierzchni twardej w Melbourne 2:0.

22-latek zabłysnął w zeszłym sezonie, wygrywając cztery challengery. Po nie najlepszym występie na Australian Open, dał radość swoim kibicom w Pucharze Davisa, gdzie debiutuje zwycięstwem 6:3 6:3 6:4 nad Jiri’m Vesely’m.

W drugim piątkowym pojedynku Nick Kyrgios okazał się lepszy od Jana Satrala. Podobnie jak wcześniej wspomniany Thompson, gracz z połowy drugiej setki debiutuje w tych prestiżowych rozgrywkach. Jego inauguracja nie była jednak tak okazała, bo zeszłoroczny zdobywca trzech tytułów ATP wygrał w trzech setach 6:2 6:3 6:2.

Australia – Czechy 2:0

Jordan Thompson – Jiri Vesely 6:3 6:3 6:4

Nick Kyrgios – Jan Satral 6:2 6:3 6:2.