Puchar Davisa: Zverev zapewnił awans Niemcom

35

Już po czterech spotkaniach Niemcy zapewnili sobie awans do ćwierćfinału Grupy Światowej Pucharu Davisa. Na nawierzchni twardej Pat Rafter Areny w Brisbane nasi zachodni sąsiedzi wygrali z reprezentacją Australii 3:1.

Pierwszy punkt dla przyjezdnych zapewniła ich pierwsza rakieta, Alexander Zverev. Po raz kolejny w tym sezonie z dobrej strony pokazał się jednak Alex de Minaur. Osiemnastolatek łatwo skóry nie sprzedał. W piątym secie prowadził już 3:0, a ostatecznie dopiero po tie breaku piąta rakieta świata triumfowała 7:5 4:6 4:6 6:3 7:6 (4).

Remis po piątkowych grach singlowych zapewnił miejscowym Nick Kyrgios, który oddał po cztery gemy w każdym z setów Janowi – Lennardowi Struffowi.

Nie zabrakło emocji w sobotniej grze podwójnej. Do wyłonienia zwycięzców potrzeba było pięciu setów. Co prawda, Tim Puetz oraz „Struffi” mieli szansę, żeby zgarnąć punkt po czterech odsłonach, ale dopiero po trzech godzinach i siedemnastu minutach pokonali 6:4 6:7 (1) 6:2 6:7 (4) 6:4 Matthew Ebdena i Johna Peersa.

W niedzielę awans przypieczętował Zverev. W konfrontacji dwóch pierwszych rakiet obydwu drużyn dwudziestolatek z Hamburga tylko w drugiej partii stoczył wyrównany bój z Kyrgiosem i już po godzinie i 47 minutach cieszył się ze zwycięstwa 6:2 7:6 (3) 6:2.

Australia – Niemcy 1:3

Alex de Minaur – Alexander Zverev 5:7 6:4 6:4 3:6 6:7 (4)

Nick Kyrgios – Jan-Lennard Struff 6:4 6:4 6:4

Ebden/Peers – Puetz/Struff 4:6 7:6 (1) 2:6 7:6 (4) 4:6

Nick Kyrgios – Alexander Zverev 2:6 6:7 (3) 2:6.