Puchar Davisa: Zimonjic nowym kapitanem Serbów

Jeszcze niedawno podejrzewano, że Nenad Zimonjic (Serbia) będzie wspierał trenersko swojego rodaka, Novaka Djokovicia (Serbia). Jak się okazało, czterdziestolatek rozpocznie swoją szkoleniową karierę jako kapitan serbskiej drużyny w Pucharze Davisa!

Co prawda, ubiegłoroczny partner Marcina Matkowskiego jeszcze nie zawiesił rakiety na kołku i nadal startuje w grze podwójnej, ale nie wydaje się, żeby kariera zawodnicza w dużej mierze kolidowała z funkcją kapitana. Co więcej, Serbowie mogą na tym skorzystać, bowiem „Zimo” będzie widział swoich rodaków w akcji bezpośrednio na turniejach.

Na swoim koncie tenisista z Belgradu ma trzy tytuły wielkoszlemowe w grze podwójnej. Dwukrotnie wygrywał Wimbledon (2008, 2009), a także okazał się najlepszy na Roland Garros (2010). Do tego dołożyć należy pięć tytułów mikstowych, plasowanie się na fotelu lidera rankingu deblowego oraz 53 tytuły w turniejach cyklu ATP World Tour.

Do tej pory kapitanem Serbów w Pucharze Davisa był Bogdan Obradovic, który w ubiegłym roku został wybrany na posła.

Pierwszy poważny sprawdzian Zimonjicia i całą reprezentację czeka w dniach 3 – 5 lutego, kiedy podejmą na nawierzchni twardej w Nisie Rosjan w ramach meczu I rundy Grupy Światowej.