Puchar Davisa: Po pięciu latach Rosjanie wrócą do elity

21

Po przerwie trwającej od 2012 roku, w przyszłym sezonie Rosjanie zagrają w Grupie Światowej Pucharu Davisa. W rozgrywanym na korcie ziemnym w Moskwie barażu z Kazachstanem, miejscowi wygrali 3:1.

Organizatorzy mieli wielki problem z pogodą. W piątek nie udało się zainaugurować rywalizacji, natomiast w sobotę zagrali tylko Andrej Kuzniecow z Ołeksandrem Niedowiesowem. Górą wyszedł z niego notowany w piątej dziesiątce gracz, który triumfował 6:3 6:4 5:7 7:5.

W przerwanym w sobotę, a dogranym w niedzielę drugim meczu singlowym Jewgienij Donskoj musiał uznać wyższość Michaiła Kukuszkina. Zwiększając nieszczęście odpowiedzialnych za zorganizowanie pojedynku, panowie rozegrali aż pięć setów, a ostatecznie Kazach wygrał 6:7 (6) 6:2 4:6 6:2 6:2.

Debel także był zacięty. Górą wyszli z niego Konstantin Krawczuk oraz Andrej Rublew, którzy cieszyli się ze zwycięstwa nad parą Andriej Gołubiew/Ołeksandr Niedowiesow 6:3 6:7 (3) 6:2 7:5.

Kolejne bardzo dobre spotkanie zagrał przed swoją publicznością Kuzniecow, który w czwartym starciu zapewnił Rosjanom awans. 25-latek nie dał większych szans Kukuszkinowi, rozbijając go 6:1 6:2 6:2.

Rosja – Kazachstan 3:1

Andrej Kuzniecow – Ołeksandr Niedowiesow 6:3 6:4 5:7 7:5

Jewgienij Donskoj – Michaił Kukuszkin 7:6 (7) 2:6 6:4 2:6 2:6

Krawczuk/Rublew – Gołubiew/Niedowiesow 6:3 6:7 (3) 6:2 7:5

Andriej Kuzniecow – Ołeksandr Niedowiesow 6:1 6:2 6:2.