Puchar Davisa: Majchrzak zapewnił zwycięstwo!

Niewiele pięciu kwadransów potrzebował Kamil Majchrzak, żeby wywalczyć biało – czerwonym awans do ostatniej rundy Grupy II Strefy Euro-Afrykańskiej Pucharu Davisa. W czwartym pojedynku tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego pokonał Benjamina Locka 6:3 6:2. Dzięki tej wygranej biało – czerwoni wyszli na prowadzenie 3:1 nad Zimbabwe.

Na korcie twardym w Hali Stulecia Sopotu notowany w trzeciej setce zawodnik sprawuje się dobrze już od piątku, dlatego też początek niedzielnego starcia mógł nieco zdziwić. Lock wywalczył breaka na 2:1. Co prawda, podopieczny Tomasza Iwańskiego wyrównał na 2:2, ale po chwili znów dał się przełamać.

W szóstym gemie ponownie na tablicy wyników widniał remis, ale był to początek drogi do zwycięstwa w pierwszej partii, ponieważ gemem na 3:3, „Szumi” rozpoczął serię czterech wygranych oczek z rzędu.

Druga odsłona rozpoczęła się po naszej myśli, ponieważ Majchrzak wyszedł na 3:0 z podwójnym breakiem. Tym razem część strat udało się odrobić Zimbabwejczykowi na 3:1, ale jeszcze przed zmianą stron Polak wrócił na przodownictwo z przewagą trzech gemów. Później walka toczyła się już „gem za gem”.

Taki obrót spraw oznacza, że we wrześniu to biało – czerwoni pojadą do Rumunii, żeby walczyć o awans do I Grupy Światowej.


Polska – Zimbabwe 3:1

Kamil Majchrzak – Takanyi Garanganga 6:2 6:2

Michał Przysiężny – Benjamin Lock 5:7 5:7

Kubot/Matkowski – Garanganga/Lock 6:3 6:3

Kamil Majchrzak – Benjamin Lock 6:3 6:2.