Puchar Davisa: Japończycy blisko powrotu do elity

34

Ku uciesze miejscowej publiczności, tenisiści Japonii rozpoczęli baraż o Grupę Światową Pucharu Davisa od dwóch zwycięstw na nawierzchni twardej w Osace. Po piątkowych grach pojedynczych gospodarze prowadzą z Ukrainą 2:0.

W zeszłym roku to Polacy zatrzymali Ukraińców przed marzeniami o elicie męskich rozgrywek. W tym sezonie udało im się dojść do barażu, w którym jednak odstają od reprezentantów kraju kwitnącej wiśni.

Na otwarcie punkt wywalczył Taro Daniel. Miłośnik muzyki przez pierwsze dwa sety toczył wyrównany bój z Serhijem Stachowskim, a w trzecim nie pozostawił naszemu wschodniemu sąsiadowi złudzeń, ostatecznie pokonując go 7:6 (4) 7:6 (2) 6:1.

Przewagę powiększył Yoshihito Nishioka. W starciu z tegoroczną sensacją wielkoszlemowego US Open, Iliją Marczenko, każdy set rozstrzygał się dzięki przewadze jednego przełamania. Tylko raz ze zgarnięcia partii cieszył się przyjezdny, przez dwudziestolatek z Mie triumfował 6:4 5:7 6:4 7:5.

Japonia – Ukraina 2:0

Taro Daniel – Serhij Stachowski 7:6 (4) 7:6 (2) 6:1

Yoshihito Nishioka – Ilija Marczenko 6:4 5:7 6:4 7:5.