Puchar Davisa: Hurkacz nie zepsuł Słowakom święta

38

Polska przegrała ze Słowacją pierwszy w barażu o pozostanie w pierwszej grupie euro-afrykańskiej. Norbert Gombos wygrał z Hubertem Hurkaczem 6:2 6:2 3:6 6:4.

15 września Słowacy świętują dzień patronki swojego narodu, Matki Boskiej Boleściwej. Jest to dzień wolny od pracy, a większość sklepów jest zamknięta. Nie przełożyło się to na frekwencję na trybunach. Ponad połowa miejsc w Aegon Arenie w Bratysławie pozostała pusta.

Na mecz nie dotarł też Hubert Hurkacz. Nasz młody reprezentant spisał się poniżej oczekiwań w pierwszych dwóch setach. W obu odsłonach rywalizacji wygrał po dwa gemy. Nawet w zwycięskich gemach nie spisywał się dobrze. Roiło się od podwójnych błędów, a rywal miał przewagę w każdym elemencie gry. W pierwszych dwóch setach Gombos nie musiał bronić ani jednego break-pointa.

Przed początkiem trzeciej partii Hurkacz opuścił kort na kilka minut i wprowadził kilka zmian do swojej gry. Na efekty mocniejszego i odważniejszego odbijania piłki nie trzeba było długo czekać. Hurkacz wygrał dwa pierwsze gemy i uwierzył, że może odwrócić losy pojedynku. Poprawie uległ też jego serwis. Co prawda Gombos szybko odrobił straty, ale niedługo później sam dał się przełamać po raz drugi. Hurkacz zasłużenie wygrał 6:3.

Czwarty set niestety okazał się ostatnim, choć wcale tak być nie musiało. Gombos powrócił do dobrej dyspozycji z początku pojedynku i objął prowadzenie 5:2, ale miał duże problemy z postawieniem kropki nad ,,i”. Najmłodszy z naszych reprezentantów odrobił stratę przełamania, ale do remisu nie zdołał doprowadzić. Gombos przy stanie 5:4 dobrał się Hurkaczowi do skóry i efektownie go mijając, wykorzystał drugą piłkę meczową. Spotkanie trwało 2 godziny i 13 minut.

W drugim piątkowym meczu Kamil Majchrzak powalczy z Andrejem Martinem.