Puchar Davisa: Chorwaci w szoku! Del Potro dokonał niemożliwego

22

Marin Cilic (Chorwacja) nie wykorzystał wielkiej szansy na zapewnienie swojej reprezentacji drugiego zwycięstwa w historii w Pucharze Davisa. 28-latek z Medziugorie prowadził już 2:0 w setach z Juanem Martinem del Potro (Argentyna), ale roztrwonił całą przewagę i po czterech spotkaniach jest remis 2:2.

Chorwaci przed niedzielnymi meczami znajdowali się w korzystnej sytuacji. Po zwycięstwie w deblu prowadzili 2:1 i do triumfu w całych rozgrywkach potrzebowali już tylko jednego punktu.

Zgodnie z tradycją jako pierwsi na kort wyszli liderzy swoich ekip. Marin Cilic świetnie rozpoczął pojedynek i po dwóch godzinach gry prowadził 2:0 w setach. Przewaga reprezentanta gospodarzy była szczególnie widoczna w drugiej partii, w której stracił tylko dwa gemy. Del Potro nie zamierzał się jednak poddawać i ruszył w niesamowity pościg. W trzeciej i czwartej odsłonie gry potrafił przełamać rywala w decydujących momentach, doprowadzając do remisu 2:2 w setach.

W piątym secie emocje sięgnęły zenitu. Cilic przełamał Argentyńczyka już w gemie otwarcia i znów to on był bliżej zwycięstwa. Radość miejscowych kibiców nie trwała jednak długo. Del Potro błyskawicznie doprowadził do wyrównania, a w ósmym gemie zadał decydujący cios. Objął prowadzenie 5:3, a następnie przy własnym podaniu dokończył dzieła zniszczenia.

Podopiecznym Zeljko Krajana w pewnym momencie brakowało już tylko jednego seta do triumfu w całych rozgrywkach. W tej chwili obie reprezentacje znajdują się w tej samej odległości od upragnionego trofeum. W decydującym starciu naprzeciw siebie staną Ivo Karlovic (Chorwacja) i Federico Delbonis (Argentyna). Dla obu będzie to jeden z najważniejszych meczów w karierze.