Puchar Davisa: ,,Bati” zmazał plamę po Carreno-Buście

16

Reprezentacja Chorwacji podejmują na własnym terenie drużynę hiszpańską. Gospodarze nie mają zbyt dużych szans na sukces, ponieważ ich najwyżej notowany zawodnik jest klasyfikowany w trzeciej setce rankingu ATP. Po pierwszym dniu rywalizacji jest jednak remis 1:1.

Wszystko za sprawą Franko Skugora (Chorwacja), który niespodziewanie pokonał 3:6 6:3 6:4 4:6 7:6(6) Pablo Carreno-Bustę (Hiszpania). Reprezentant gospodarzy obronił w dziesiątym gemie decydującego seta trzy piłki meczowe! Pojedynek trwał aż 4 godziny i 6 minut.

Drugie starcie było już niezwykle jednostronnym widowiskiem. Z roli faworyta wywiązał się bardzo dobrze Roberto Bautista Agut (Hiszpania), który pokonał 6:4 6:2 6:3 Ante Pavicia (Chorwacja). Taki wynik nie może dziwić, ponieważ obu zawodników w światowym rankingu dzieli ponad 450 pozycji.

Jest już jasne, że Hiszpanie nie wygrają tego meczu do zera, ale wciąż pozostają zdecydowanymi faworytami do końcowego zwycięstwa. W ich składzie znajdują się jeszcze Feliciano Lopez i Marc Lopez, którzy zapewne wystąpią w jutrzejszym deblu.