Puchar Davisa: Australijscy młodzieńcy dają prowadzenie

33

W piątek australijscy zrobili pewny krok w stronę utrzymania się w Grupie Światowej Pucharu Davisa. Na nawierzchni trawiastej gospodarze prowadzą po pierwszym dniu rywalizacji ze Słowacją 2:0, nie tracąc ani jednego seta.

Inauguracyjny punkt wywalczył Nick Kyrgios, który kontrolował cały przebieg meczu z Andrejem Martinem. Zdecydowany faworyt tego meczu potrzebował godziny i 42 minut, żeby cieszyć się ze zwycięstwa 6:3 6:2 6:4.

Nieco więcej kłopotów miał Bernard Tomic z Jozefem Kovalikiem. Różnica ponad stu miejsc rankingowych nie była widoczna na korcie, chociaż „Bernie” nie był zmuszony do gry pod presją. W pierwszym secie 23-latek miał piłki setowe, żeby uniknąć tie breaka, ale ostatecznie wygrał cały pojedynek 7:6 (5) 6:4 6:4.

Australia – Słowacja 2:0

Nick Kyrgios – Andrej Martin 6:3 6:2 6:4

Bernard Tomic – Jozef Kovalik 7:6 (5) 6:4 6:4.