Praga: Piter rozbita w kwalifikacjach

64

Katarzyna Piter próbowała przedostać się przez kwalifikacje do turnieju głównego J&T Banka Prague Open (pula nagród: 250 000 dolarów). Niestety już w pierwszej rundzie przegrała 1:6 0:6 z Natalią Wichliancewą (Rosja).

Zawody w Pradze nie maja wysokiej rangi, ale zawodniczki z czołówki ochoczo biorą w nich udział. Na liście zgłoszeń było tak dużo zawodniczek, że Katarzyna Piter nie mogła być nawet pewna występu w kwalifikacjach. Kiedy jednak Kateryna Kozłowa (Ukraina) podjęła decyzję o wycofaniu się, jej miejsce zajęła 26-letnia poznanianka.

Rywalką naszej reprezentantki była 20-letnia Natalia Wichliancewa. Rosjanka czyni stałe postępy i obecnie w rankingu WTA zajmuje 77. miejsce. W meczu przeciwko Piter potwierdziła, że należy do grona najzdolniejszych tenisistek, które w przeciągu kilku następnych lat mogą przedostać się do ścisłej światowej czołówki. Wichliancewa od stanu 1:1 w pierwszym secie wygrała aż jedenaście gemów z rzędu i odniosła niezwykle przekonujące zwycięstwo. Mecz trwał tylko 47 minut.

Kolejną przeciwniczką Wichliancewej będzie 22-letnia Tereza Smitkova (Czechy). Być może jedna z nich będzie rywalką Magdy Linette w pierwszej rundzie turnieju głównego. Polka swój pierwszy mecz rozegra we wtorek, a po przeciwnej stronie siatki stanie jedna z zawodniczek, które przedostaną się przez kwalifikacje.