Praga: Panfil i Kolar zameldowali się w półfinale

29

Grzegorz Panfil i Zdenek Kolar (Czechy) awansowali do półfinału turnieju gry podwójnej w challengerze w Pradze (pula nagród: 43 000 euro). To nie koniec dobrych informacji. W poniedziałek nasz reprezentant po raz pierwszy awansuje do czołowej dwusetki rankingu ATP.

Polak i reprezentant gospodarzy wygrali w ćwierćfinale 6:3 7:6(4) z Petrem Michnevem i Vaclavem Safrankiem (obaj z Czech). Przez długi czas wydawało sie, że rozmiary zwycięstwa będą większe, ponieważ w drugim secie Panfil i Kolar prowadzili z przewagą przełamania. W dziewiątym i dziesiątym gemie nie wykorzystali jednak łącznie pięciu piłek meczowych, a o losach drugiej partii przesądził tie-break. Na szczęście nie wykorzystane okazje nie zemścily się na polsko-czeskiej parze, która ostatecznie wygrała 6:3 7:6(4). Spotkanie trwało godzinę i 12 minut.

Punkty zdobyte w Pradze pozwolą Panfilowi awansować do grona dwustu najlepszych deblistów na świecie. W oficjalnym rankingu Polak jest sklasyfikowany na 208. pozycji, ale wiadomo, że czeka go awans o około 20 miejsc. Sytuacja może ulec dalszej poprawie, jeśli Kolar i Panfil wygrają kolejny mecz. Ich rywalami będą Jan Satral (Czechy) i Tristan-Samuel Weissborn.