Praga: Finał nie dla Panfila i Kolara

24

Grzegorz Panfil nie weźmie udziału w finale challengera w Pradze (pula nagród: 43 000 euro). Polak i Czech Zdenek Kolar przegrali w półfinale 6:7(5) 2:6 z Janem Satralem (Czechy) i Tristanem-Samuelem Weissbornem (Austria).

Panfil i Kolar mieli w tym meczu swoje szanse. W pierwszej odsłonie rywalizacji nie wykorzystali aż pięciu break-pointów. Szkoda zwłaszcza tych dwóch z dwunastego gema, które były jednocześnie piłkami setowymi. Satral i Weissborn zdołali jednak doprowadzić do tie-breaka, w którym zwyciężyli 7:5. Drugi set wyrównany był tylko do stanu 2:2. Od tego momentu Czech i Austriak zdobyli cztery gemy z rzędu, co zapewniło im awans do finału. Końcówka meczu miała dość niespodziewany przebieg, ponieważ przez półtora seta Panfil i Satral spisywali się przy własnym podaniu na tyle dobrze, że rywale nie mieli nawet jednej szansy na przełamanie.

Finałowymi rywalami Satrala i Weissborna będą rozstawieni z numerem pierwszym Niemcy Gero Kretschmer i Andreas Mies.