Praga: Bednarek nie zagra w finale

31

Tomasz Bednarek i Max Schnur (USA) nie wystąpią w finale challengera rozgrywanego na ziemnych kortach w Pradze (pula nagród: 42 500 euro). Skuteczniejsi od nich byli Julian Knowle (Austria) i Igor Zelenay (Słowacja), którzy wygrali półfinałowe starcie 6:3 6:4.

Spotkanie trwało tylko godzinę i dwanaście minut. W pierwszym secie austriacko-słowacka para popisała się dwoma przełamaniami, natomiast Bednarek i Schnur wygrali tylko jednego gema przy serwisie przeciwników. W drugiej odsłonie gry Knowle i Zelenay po raz trzeci przełamali Polaka i Amerykanina. Turniejowe ,,trójki” nie potrafiły już doprowadzić do wyrównania i musiały pogodzić się z porażką w całym meczu.

Finałowymi przeciwnikami Austriaka i Słowaka będą Facundo Arguello (Argentyna) i Julio Peralta (Chile). Debliści z Ameryki Południowej zostali rozstawieni z numerem drugim. W drodze do finału obie pary nie straciły ani jednego seta.