Poznań: Pięciu Polaków na starcie głównej drabinki singla

Wielkimi krokami zbliża się rozpoczęcie gier turnieju głównego ATP Challenger Tour rozgrywanego na kortach ziemnych w Parku Tenisowym Olimpia w Poznaniu (pula nagród: 64 tys. euro). W tym roku mamy na starcie aż sześciu Polaków w drabince singlowej.

Największe nadzieje wiążemy z występem rozstawionego z numerem czwartym Jerzego Janowicza, który wraca do stolicy Wielkopolski po kilkuletniej przerwie. Łodzianin może mówić o pomyślnym losowaniu, a na inaugurację zmierzy się z Jaume Munarem (Hiszpania).

Drugim reprezentantem gospodarzy, który nie musiał się oglądać na „dziką kartę” jest Kamil Majchrzak, który rozpocznie zmagania od pojedynku z Sanjarem Fayzievem (Uzbekistan).

W górnej części drabinki rozlosowano jeszcze jednego biało – czerwonego. Andriej Kapaś również ma szanse na awans do drugiej rundy, bowiem na jego drodze stanie Pedja Krstin (Serbia).

Czeka nas także powtórka z wrocławskiego challengera, gdzie Hubert Hurkacz musiał skrzyżować rakiety z Jonathanem Eysseric’em (Francja).

Jako jedynemu przez kwalifikacje udało się przejść Maciejowi Rajskiemu. Po zaciętym boju w drugiej rundzie z Marcinem Gawronem, w niedzielę eliminacyjna siódemka nie dała większych szans wyżej notowanemu Władimirowi Iwanowi (Estonia, 2), pokonując go 6:1 6:4.

Poprzeczka pójdzie teraz dla piątego z Polaków zdecydowanie najwyżej, bo teraz spotka się z turniejową siódemką Rubenem Ramirezem Hidalgo (Hiszpania, 7).


Polskie mecze I rundy:

Kamil Majchrzak (Polska) – Sanjar Fayziev (Uzbekistan)

Andriej Kapaś (Polska) – Pedja Krstin (Serbia)

Maciej Rajski (Polska) – Ruben Ramirez Hidalgo (Hiszpania, 7)

Hubert Hurkacz (Polska) – Jonathan Eysseric (Francja)

Jerzy Janowicz (Polska, 4) – Jaume Munar (Hiszpania)

Michał Dembek (Polska) – Yannick Reuter (Belgia).