Poznań: Majchrzak przegrywa z kwalifikantem

62
Paweł i Piotr Rychter/Poznań Open

Kamil Majchrzak nie sprostał oczekiwaniom i na pierwszej rundzie zakończył swój udział w challengerze w Poznaniu. Jego pogromcą okazał się Niemiec, Jeremy Jahn.

Biało – czerwony w pierwszej odsłonie nie pokazał się z dobrej strony. W kluczowych momentach brakowało mu cierpliwości, przez co popełniał wiele niepotrzebnych błędów. Skutkiem tego była utrata własnego podania i w konsekwencji całego seta, rezultatem 3:6.

W drugim secie dyspozycja Polaka była o niebo lepsza. To nasz reprezentant rozprowadzał rywala po korcie i nie dawał większych szans na ewentualne odrobienie strat.  Partia zakończyła się wynikiem 6:2 na korzyść tenisisty z Piotrkowa Trybunalskiego.

Trzecią partię najlepiej pozostawić bez dłuższego komentarza. Kamil nie zdołał wrócić do poziomu z pierwszych minut starcia i rzeczywistość okazała się brutalna. Jahn nie zmarnował żadnej okazji i zdołał wygrać bez straty gema. Tenisista naszych zachodnich sąsiadów w drugiej rundzie podejmie obrońcę tytułu, Aleksieja Walutina.