Porażka polskich deblistów

40

Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg przegrali swój półfinałowy pojedynek w turnieju Shanghai Rolex Masters. Nasz najlepszy debel w 2 setach uległ fransucko – serbskiej parze Michael Llodra/Nenad Zimonjić 2-6 6-7(5). Spotkanie trwało 71 minut.

Finałowymi rywalami Michaela Llodry i Nenada Zimonjica będzie para Max Mirnyj/Daniel Nestor, rozstawieni z numerem 2. W pierwszym meczu półfinałowym pokonali oni świeżo upieczonych uczestników World Tour Finals – Mahesha Bhupathiego i Leandera Paesa 6-1 6-4.

Mirnyj i Nestor zagrają jutro o swój 3 tytuł w tym roku. Tenisiści, którzy grają ze sobą pierwszy sezon, wygrali w tym roku turniej w Mepo zwycięstwie w finale nad parą Butoac/Rojer), a w czerwcu sięgnęli po pierwszy wspólny tytuł wielkoszlemowy – Roland Garros (Cabal/Schwank).

Llodra i Zimonjic walczą w Szanghaju o 4 tytuł w sezonie. Wcześniej zwyciężyli w Waszyngtonie (pokonali w finale parę Lindstedt/Tecau), Rogers Cup (bracia Bryan) i przed tygodniem – w Pekinie (ponownie triumfując nad parą Lindstedt/Tecau).

Fyrstenberg i Matkowski, pomimo porażki, utrzymali bardzo realną szansę na występ w listopadowych Finałach ATP w Londynie. Z dorobkiem 3000 punktów nasz debel plasuje się obecnie na 8 miejscu w wyścigu do gry w hali O2.