Poitiers: Rosolska i Hibino powalczą o tytuł

18

Alicja Rosolska i Nao Hibino (Japonia) zostały rozstawione z numerem pierwszym w turniej ITF (pula nagród: 100 tys. dolarów) rozgrywanym na twardych kortach we francuskim Poitiers. Polsko-japońska para świetnie wywiązuje się z roli faworytek i w drodze do finału nie straciła ani jednego seta.

Półfinałowymi przeciwniczkami turniejowych ,,jedynek” były Lesley Kerkhove (Holandia) i Lidia Marozawa (Białoruś). Biało-czerwone w obu setach miały spore problemy i przegrywały już ze stratą przełamania, ale ostatecznie wygrały 7:6(3) 7:5. Cały mecz trwał godzinę i 29 minut, doszło w nim do aż piętnastu przełamań.

Finałowymi przeciwniczkami Rosolskiej i Hibino będą Alexandra Cadantu (Rumunia) i Nicola Geuer (Niemcy). Co ciekawe, Rumunka i Niemka zmagania rozpoczęły od ćwierćfinałowego starcia, ponieważ w 1. rundzie ich rywalki rozstawione z numerem czwartym oddały mecz walkowerem.

_

Wynik meczu półfinałowego:

Hibino/Rosolska (Japonia/Polska, 1) – Kerkhove/Marozawa (Holandia/Białoruś, 3) 7:6(3) 7:5