Piter odpadła w półfinale Szczecin Open

24

W dokończonym w niedzielę półfinale Szczecin Open (pula nagród 25 000 dol.), Katarzyna Piter przegrała 7:6(4), 3:6, 2:6 z najwyżej rozstawioną w turnieju Czeszką, Barborą Zahlavovą Strycovą (129 WTA). To niewątpliwie największy sukces w krótkiej karierze 17-letniej tenisistki Grunwaldu Poznań.
Spotkanie pomiędzy Czeszką i Polką rozpoczęło się w sobotę o godzinie osiemnastej na korcie centralnym. Po wygraniu pierwszego seta przez Piter (541 WTA) i po rozegraniu jednego gema w drugiej partii, w Szczecinie zaczął padać deszcz, dlatego podjęto decyzję o dokończeniu półfinału w niedzielne południe.

W dniu dzisiejszym siedemnastoletnia Polka występująca z dziką kartą nie była w stanie nawiązać wyrównanej walki ze zdecydowanie wyżej notowaną rywalką. Zahlavova Strycova, która cztery lata temu była nawet 55 na świecie, wygrała dwa kolejne sety oddając Polce tylko pięć gemów. Nieco pó?niej 22-letnia Czeszka pokonała Lenkę Wienerovą w dwóch setach, wygrywając cały turniej.

Katarzyna Piter za dojście do półfinału zawodów zyska dwanaście punktów do rankingu światowego WTA, co pozwoli jej awansować na około 450 miejsce na świecie. W dwudziestu rozegranych pojedynkach w tym sezonie, 17-letnia tenisistka poniosła tylko dwie porażki. Poznanianka od 26 maja zagra w turnieju juniorskim Astrid Bowl (G1), a następnie w juniorskim Roland Garros (GA).