Piotr Śmietana Halowym Mistrzem Polski Juniorów

274

W dniach 07 – 13.02.2016 na kortach warszawskiego klubu WTS DeSki odbywały się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów. Po zgarnięciu dwa lata temu tytułu wśród kadetów, na tron w wyższej kategorii wiekowej wszedł Piotr Śmietana.

Rozstawiony w imprezie z numerem piątym osiemnastolatek reprezentujący barwy Sport Klub Kryspinów przeszedł przez całą drabinkę nie tracąc ani jednego seta. W pięciu meczach stracił zaledwie dziewiętnaście gemów, pokonując w finale Konrada Fryze 6:3 6:1.

– Bardzo się cieszę ze zwycięstwa. Cała rodzina, znajomi i bliscy świętują mój sukces. Zagrałem znakomity turniej. Rozegrałem kilka bardzo dobrych, solidnych spotkań na wysokim poziomie. Mecze dały mi bardzo dużo doświadczenia oraz pokazały, że jest jeszcze kilka elementów, nad którymi trzeba popracować. Obiekt, na którym grałem jest bardzo wysokiej klasy, godzien rozgrywania Mistrzostw Polski. Podwójnie się cieszę, bo pokazałem że 2 lata temu (do lat 16) nie wygrałem przez przypadek Mistrzostw Polski – powiedział po meczu szczęśliwy triumfator.

– W półfinale udało mi się wygrać w trzech setach po bardzo ciężkim meczu, a dzisiaj niestety mecz nie poszedł po mojej myśli, ale zagrałem bardzo dobry turniej – ocenił swój występ wicemistrz.

Niepowodzenie w ostatnim pojedynku Fryze powetował sobie w sobotnim finale gry podwójnej, gdzie wystąpił w parze z Marcinem Skowrońskim. W decydującym o tytule starciu wygrali 6:1 6:4 z duetem Paweł Jankowiak/Aleksander Pawlicki.

W wieku 12 lat zagraliśmy pierwszego debla na turnieju w Polsce i tak się toczy ta przygoda. Pięć razy zostaliśmy już wspólnie Mistrzami Polski i myślę, że na tym nie skończymy – dodał Fryze na temat deblowego lauru.