Pekin: Pewny awans Keys do II rundy

49

Madison Keys (USA, 14) wygrała 2:0 (7:5 6:2) z Kristiną Mladenovic (Francja) w I rundzie turnieju w Pekinie. W otwierającej partii prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, ale ostatecznie to Amerykanka zwyciężyła. Zadecydowało przełamanie w jedenastym gemie, a następnie trzecia wykorzystana piłka setowa. W kolejnej odsłonie turniejowa „czternastka” o wiele łatwiej poradziła sobie z rywalką i pewnie awansowała do II fazy imprezy rangi WTA Premier Mandatory. Tam jej rywalką będzie Katerina Bondarenko (Ukraina) lub Barbora Strycova (Czechy). Do kolejnej rundy awansowała również Ana Ivanovic (Serbia, 6). Serbka pokonała Casey DellAcuqa (Australia) w dwóch szybkich setach. Mecz trwał jedynie godzinę i 3. minuty, a w drugiej partii Australijka nie zdobyła nawet jednego gema. Następną rywalką Ivanovic będzie Venus Williams (USA).

Madison Keys (USA) – Kristina Mladenovic (Francja) 7:5 6:2

Ana Ivanovic (Serbia) – Casey DellAcqua (Australia) 6:4 6:0

Timea Bacsinszky (Szwajcaria) – Camila Giorgi (Włochy) 1:6 6:4 6:3

Teliana Pereira (Brazylia) – Alexandra Dulgheru (Rumunia) 7:5 6:2

Svetlana Kuznetsova (Rosja) – Karina Witthoeft (Niemcy) 6:4 6:4

Qiang Wang (Chiny) – Varvara Lepchenko (USA) 6:2 3:6 6:2