Pekin: Linette bezradna w starciu z Gibbs

17

Pięciu kwadransów potrzebowała rozstawiona z numerem jedenastym Nicole Gibbs ze Stanów Zjednoczonych, żeby awansować do drugiej rundy kwalifikacje turnieju WTA rozgrywanego na kortach twardych w Pekinie (pula nagród: 6 289 521 dolarów). Na otwarcie zmagań Amerykanka pokonała Magdę Linette 6:1 6:2.

Spotkanie od początku zaczęło się układać po myśli 23-latki z Cincinnati, która szybko wyszła na prowadzenie 3:0 z podwójnym przełamaniem. Nie przeszkodziło jej nawet, że poznanianka odrobiła w czwartym gemie jednego breaka, bo jak się okazało, było to jedyne oczko, które wpadło na konto Polki.

Drugi set zaczął się lepiej z punktu widzenia biało – czerwonej. Obie wygrały swoje gemy serwisowe, a Linette miała szansę odskoczyć na 2:1, ponieważ miała dwa break pointy. Zamiast prowadzenia 2:1, po kilkunastu minutach było 1:5. 24-latka zdołała jeszcze zdobyć jednego gema, a także obroniła przy swoim podaniu dwie piłki meczowe, ale ostatecznie nieuniknione stało się faktem.