Pekin: Faworytki pomagają Radwańskiej

69

Kilka tenisistek, które rywalizuje jeszcze m.in. z Agnieszką Radwańską o miejsce w turnieju kończącym sezon w Singapurze, nadspodziewanie szybko zakończyło swój udział na kortach twardych w Pekinie (pula nagród: 5 678 653 dolarów) już po pierwszym meczu. Co prawda, łatwej rywalki nie miała przed sobą zeszłoroczna finalistka Petra Kvitova (Czechy, 2), jednak jej porażka 5:7 4:6 z Sarą Errani (Włochy) jest małą niespodzianką.

Po cennym zwycięstwie Włoszka zmierzy się teraz z Caroline Garcią (Francja), która oddała po dwa gemy w każdym z setów grającej dzięki „dzikiej karcie” reprezentantce gospodarzy Saisai Zheng (Chiny).

Z powodu kontuzji lewej kostki wycofać musiała się wiceliderka światowych list, Simona Halep (Rumunia, 1). Przy stanie 4:5 w pierwszym secie Rumunka skreczowała, dzięki czemu przebijająca się przez eliminacje Lara Arruabarrena (Hiszpania) cieszyła się z awansu już po 49 minutach. Na jej drodze stanie w drugiej rundzie kolejna kwalifikantka Bethanie Mattek – Sands ze Stanów Zjednoczonych. Amerykanka, która w tym sezonie błyszczy w deblu, pokonała 6:3 6:3 Alize Cornet (Francja).