Paryż: Zwycięski powrót Federera, Sock wciąż w grze o obronę tytułu

19

Roger Federer pokonał w dwóch setach Fabio Fogniniego i awansował do ćwierćfinału halowego turnieju ATP Masters 1000 rozgrywanego w Paryżu. W najlepszej ósemce znalazł się również m.in. broniący tytułu Jack Sock, który nie miał problemów z ograniem Maleka Jaziriego.

W wyniku wolnej rundy oraz kreczów rywali w drugiej rundzie, Roger Federer oraz Fabio Fognini dopiero w czwartkowy wieczór rozegrali swoje inauguracyjne spotkanie w tegorocznej edycji zmagań. Szwajcar, który przybył do paryskiej hali Bercy po trzyletniej przerwie, mimo problemów ze skutecznością pierwszego podania w premierowej partii i momentami niepewnej gry z głębi kortu, odniósł zwycięstwo 6:4, 6:3, triumfując tym samym w szóstym kolejnym pojedynku w rozgrywkach. Jego przeciwnikiem w walce o półfinał będzie Kei Nishikori, który w świetnym stylu wziął rewanż na Kevinie Andersonie za niedzielną porażkę w finale imprezy w Wiedniu, wygrywając 6:4, 6:4.

Bardzo szybką przeprawę przez trzecią rundę zaliczył z kolei pewny już powrotu na fotel lidera rankingu ATP Novak Djoković. Serb rywalizował dziś z Damirem Dżumhurem, który przy stanie 1:6, 1:2 zrezygnował z kontynuowania gry z powodu kontuzji pleców. Następnym oponentem aktualnego mistrza Wimbledonu oraz US Open będzie Marin Cilić. Chorwat poradził sobie z Grigorem Dimitrowem, zwyciężając 7:6(5), 6:4 i wyrównał swoje ubiegłoroczne osiągnięcie w paryskich zmaganiach.

Na szczycie turniejowej drabinki swoiste odrodzenie przeżywa Jack Sock. Rozgrywający bardzo nieudany sezon obrońca mistrzowskiego tytułu pokonał w zaledwie 55 minut ”szczęśliwego przegranego” z eliminacji Maleka Jaziriego 6:0, 6:4, dzięki czemu po raz pierwszy w 2018 roku zapisał na swoim koncie dwa kolejne wygrane potyczki. O przedłużenie marzeń o powtórzeniu wyczynu sprzed 12 miesięcy Amerykanin zagra w piątek z Dominikiem Thiemem. Austriak po interesującym i bardzo dramatycznym w decydującej partii pojedynku, uporał się z Borną Coriciem 6:7(3), 6:2, 7:5, czym pozbawił go szansy na start w Finałach ATP w Londynie.

W podobnej sytuacji co Chorwat znalazł się także John Isner. Amerykanin, który wczoraj cieszył się ze zwycięstwa po tie-breaku trzeciego seta, dziś musiał pogodzić się z porażką w takich okolicznościach. W niezwykle zaciętej batalii z Karenem Chaczanowem Isner obronił trzy piłki meczowe w tie-breaku drugiej odsłony, lecz w decydującej rozgrywce sam nie wykorzystał dwóch okazji do zamknięcia spotkania i to Rosjanin dostąpi prawa gry w fazie ćwierćfinałowej. 33-latek z Greensboro, by wystąpić w londyńskiej O2 Arenie musi teraz sliczyć na wycofanie się dwóch wyżej notowanych tenisistów. Grono ośmiu najlepszych graczy turnieju uzupełnia Alexander Zverev, który nie miał trudności z wyeliminowaniem Diego Schwartzmana 6:4, 6:2.

Trzecia runda:

Novak Djoković (Serbia, 2) – Damir Dżumhur (Bośnia i Hercegowina) 6:1, 2:1 i krecz

Marin Cilić (Chorwacja, 5) – Grigor Dimitrow (Bułgaria, 9) 7:6(5), 6:4

Karen Chaczanow (Rosja) – John Isner (USA, 8) 6:4, 6:7(9), 7:6(8)

Alexander Zverev (Niemcy, 4) – Diego Schwartzman (Argentyna, 15) 6:4, 6:2

Dominic Thiem (Austria, 6) – Borna Corić (Chorwacja, 11) 6:7(3), 6:2, 7:5

Jack Sock (USA, 16) – Malek Jaziri (Tunezja, LL) 6:0, 6:4

Roger Federer (Szwajcaria, 3) – Fabio Fognini (Włochy, 13) 6:3, 6:4

Kei Nishikori (Japonia, 10) – Kevin Anderson (RPA, 7) 6:4, 6:4.