Ojciec Wozniackiej ustawił mecz córki?

32

Piotr Wozniacki, ojciec reprezentującej Danię tenisistki Caroline, jest podejrzany o ustawienie wyniku meczu córki w pierwszej rundzie halowego turnieju z tego cyklu w Luksemburgu (z pulą nagród 220 tys. dol.). Sprawę badają władze kobiecego tenisa.

Tegoroczna finalistka US Open wygrała pierwszego seta pojedynku z Anne Kremer z Luksemburga 7:5, a w drugim prowadziła 5:0 i w tym momencie skreczowała w wyniku naciągnięcia mięśnia lewego uda.

Zanim do tego doszło Wozniacki, który w latach 80. wyemigrował z Polski do Danii, przy stanie 3:0 w drugiej partii miał po polsku mówić do 19-letniej córki, że musi skreczować zanim wygra mecz. Jego głos wychwyciły mikrofony ustawione na obrzeżach kortu, a słowa te słyszeli kibice śledzący to spotkanie w internecie.

„Powiedziałem do niej: Caro, nie ma znaczenia czy to będzie przy 5:0, 4:1 czy 3:2, ale nie możesz zagrać w następnej rundzie. Nie podejmuj ryzyka. Jestem dumny z córki, ponieważ przerwała grę i dała w ten sposób szansę rywalce na dalsze występy w turnieju” – tłumaczył w czwartek ten incydent Wozniacki na antenie duńskiego radia.