Oberstaufen: Tylko Przysiężny awansuje

23

Michał PrzysiężnyRozstawiony z numerem piątym Michał Przysiężny jako jedyny z trójki Polaków awansował do II rundy challengera w niemieckim Oberstaufen (pula nagród: 35 tys. euro) rozgrywanym na kortach ziemnych. Z powodu ulewnych opadów deszczu dopiero w środę zawodnicy mogli przystąpić do rywalizacji, a „Ołówek” rozpoczął zmagania od meczu przeciwko grającemu dzięki „dzikiej karcie” reprezentantowi gospodarzy, Philippowi Petzschnerowi. Po błyskawicznym pierwszym secie, głogowianin miał małe kłopoty w drugiej odsłonie, jednak po godzinie i trzynastu minutach mógł cieszyć się ze zwycięstwa 6:1 7:6 (5), nie tracąc ani razu swojego podania. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie pogromca Grzegorza Panfila z eliminacji, Gibril Diarra (Austria), który pokonał 6:3 6:4 Gerarda Granollersa (Hiszpania).

Nie udało się drugi raz z rzędu okazać się lepszym od grającego z trójką Andreasa Becka (Niemcy, 3). W porównaniu do zeszłotygodniowej konfrontacji w Poznaniu przebijający się przez kwalifikacje Andriej Kapaś nie miał zbyt wielu argumentów tym razem. Pojedynek nie trwał nawet godziny, a nasz zachodni sąsiad pewnie zwyciężył 6:3 6:1. Teraz na jego drodze stanie Radu Albot (Mołdowa). W starciu dwóch innych uczestników Poznań Open 2014 Mołdowianin ograł Wesley’a Koolhofa (Holandia) 6:1 6:4.

Jako „szczęśliwy przegrany” w głównej drabince pojawił się wcześniej wspomniany Grzegorz Panfil. Zabrzanin prowadził w setach 1:0, ale w dwóch następnych partiach nie miał nic do powiedzenia w pojedynku z Matthiasem Bachingerem (Niemcy). Ostatecznie, po godzinie i 51 minutach, 27-latek z Monachium wygrał 6:7 (5) 6:0 6:1. Walkę o ćwierćfinał Niemiec stoczy z turniejową szóstką Martonem Fucsovicsem (Węgry, 6), który wyeliminował Chilijczyka Hansa Podlipnika – Castillo.