Nottingham: Rosolska i Spears o jedną wygraną od finału

41

Rozstawione z numerem trzecim Alicja Rosolska oraz Abigail Spears pokonały parę Natela Dżalamidze/Galina Woskobojewa 6:4, 6:2 i awansowały do półfinału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach trawiastych w Nottingham.

Polka wraz z Amerykanką zaliczyły świetny początek spotkania, zdobywając przełamanie już w gemie otwarcia. W następnych minutach premierowej odsłony pewnie broniły swoich podań, a przy stanie 3:1 raz jeszcze pozbawiły rywalki serwisu, dzięki czemu zakończyły ją wynikiem 6:2. Druga partia była już nieco bardziej wyrównana. Rosyjsko-kazachska para w czwartym gemie wypracowała sobie pierwsze tego dnia break pointy, lecz Rosolska i Spears zakończyły go ostatecznie po swojej myśli. O losach seta i meczu zadecydował dziewiąty gem, w którym polsko-amerykański debel do 30 przełamał przeciwniczki. Po zmianie stron tę zdobycz potwierdziły wygranym „na sucho” własnym podaniem i po 67 minutach od rozpoczęcia gry, mogły cieszyć się z awansu do jutrzejszego półfinału.

W nim zmierzą się z Amerykanką Desirae Krawczyk oraz Meksykanką Giulianą Olmos, które w najlepszej czwórce znalazły się po otrzymaniu walkowera od duetu Zarina Diyas/Saisai Zheng.

Ćwierćfinał:

Alicja Rosolska/Abigail Spears (Polska/USA, 3) – Natela Dżalamidze/Galina Woskobojewa (Rosja/Kazachstan) 6:2, 6:4.