Nottingham: Fręch z inauguracyjną wygraną na trawie

16

Magdalena Fręch po trwającym dwie godziny i minuty pojedynku zwyciężyła Saisai Zhang 6:2, 3:6, 6:3 w pierwszej rundzie turnieju WTA International rozgrywanego na kortach trawiastych w Nottingham.

Polka zaliczyła udane wejście w mecz i po dwóch pewnie wygranych gemach przy własnym serwisie, przełamała tenisistkę z Chin przy stanie 2:1. W dalszej części premierowej odsłony łodzianka bez większych problemów utrzymywała przewagę, a w gemie numer osiem raz jeszcze odebrała podanie przeciwniczce, dzięki czemu zakończyła ją wynikiem 6:2.

W drugim secie, po wyrównanym początku do głosu zaczęła dochodzić Zhang. W piątym gemie po raz pierwszy nawiązała bardziej wyrównaną walkę przy serwisie Fręch i po długiej walce, za trzecią okazją wywalczyła przełamanie. W kolejnych minutach nasza reprezentantka nie byłą w stanie poważniej zagrozić dużo lepiej grającej Chince i po stracie podania w dziewiątym gemie, przegrała partię 3:6.

Decydująca rozgrywka rozpoczęła się zaciętej gry na przewagi, z której górą wyszła Polka, przełamując swoją rywalkę. W następnych gemach 20-latka z Łodzi wróciła do spokojniejszego wygrywania serwisów, a przy wyniku 4:2 dołożyła do swojego dorobku kolejne przełamanie. Po chwili niepodziewanie „na sucho” przegrała swoje podanie, ale błyskawicznie wzięła rewanż i zatriumfowała wynikiem 6:2, 3:6, 6:3.

W drugiej rundzie zawodów Fręch zmierzy się ze Słowenką Dalilą Jakupović, która wynikiem 7:6(4), 6:2 wyeliminowała dzisiaj oznaczoną numerem ósmym Włoszkę, Camilę Giorgi. Do najlepszej szesnastki awansowały za to pozostałe dziś występujące rozstawione zawodniczki, choć przyszło im to z pewnymi trudnościami. Turniejowa „dwójka”, Magdalena Rybarikova, 6:0, 3:6, 6:1 pokonała Elenę-Gabrielę Ruse, a grająca z numerem trzecim Naomi Osaka odrobiła stratę seta i okazała się lepsza od Sachii Vickery 3:6, 6:1, 6:2.

Poniedziałkowe wyniki pierwszej rundy:

Magdalena Fręch (Polska) – Saisai Zheng (Chiny, Q) 6:2, 3:6, 6:3

Dalila Jakupović (Słowenia) – Camila Giorgi (Włochy, 8) 7:6(4), 6:2

Magdalena Rybarikova (Słowacja, 2) – Elena-Gabriela Ruse (Rumunia, Q) 6:0, 3:6, 6:1

Naomi Osaka (Japonia, 3) – Sachia Vickery (USA) 3:6, 6:1, 6:2

Ying-Ying Duan (Chiny) – Waleria Sawinych (Rosja, Q) 6:2, 6:2

Denisa Allertova (Czechy) – Kristie Ahn (USA) 6:3, 6:1

Wiera Łapko (Białoruś) – Jana Fett (Chorwacja) 7:6(5), 6:4

Irina Falconi (USA, Q) – Arina Rodinowa (Australia) 6:4, 6:1.