New Haven: Trudne początki Wozniacki

16

caroline wozniackiCaroline Wozniacki (Dania, 4) wygrała 2:1 (4:6 6:1 6:2) z Timeą Bacsinszky (Szwajcaria) w I rundzie turnieju w New Haven. Dunka polskiego pochodzenia pierwszy set przespała. Grała strasznie nieregularnie co odbiło się na wyniku. Przegrywał już 0:3, jednak zdołała odrobić straty. Nic to jednak nie pomogło, ponieważ po raz kolejny Caroline przegrywa własnego gema. Tym razem Szwajcarka nie wypuściła okazji z rąk i zakończyła partię (4:6).

W drugiej odsłonie to Wozniacki zaczęła zdecydowanie lepiej. Szybkie breaki na jej konto i pewne prowadzenie. Co prawda turniejowa „czwórka” straciła jedno swoje podanie, jednak nie miało to większego znaczenia (6:1). Trzeci set również zdecydowanie wygrany przez wyżej notowaną tenisistkę. Reprezentantka Danii przełamał pod koniec partii i awansowała dalej (6:2). W kolejnej rundzie zmierzy się z Camilą Giorgi (Włochy).

Caroline Wozniacki (Dania, 4) – Timea Barcsinszky (Szwajcaria) 4:6 6:1 6:2

Andrea Petkovic (Niemcy) – Dominika Cibulkova (Słowacja, 5) 7:6 (2) 6:3

Garbine Muguruza (Hiszpania) – Sara Errani (Włochy, 7) 6:2 3:6 6:1

Shuai Peng (Chiny) – Elina Svitolina (Ukraina) 6:4 6:3

Barbora Zahlavova Strycova (Czechy) – Belinda Bencic (Szwajcaria) 6:4 5:7 6:3

Samantha Stosur (Australia) – Kurumi Nara (Japonia) 7:6 (5) 6:7 (10) 6:2

Caroline Garcia (Francja) – Irina-Camelia Begu (Rumunia) 7:6 (4) 7:6 (4)

Magdalena Rybarikova (Rosja) – Silvia Soler-Espinosa (Hiszpania) 6:4 6:3