New Haven: Solidny występ Radwańskiej. Szwajcarki zawiodły

22

Agnieszka Radwańska dopiero po raz szósty w karierze zdecydowała się na występ w turnieju rozgrywanym na twardych kortach w New Haven (pula nagród: 761 000 dolarów). Polka rozpoczęła zmaganie od przekonującego zwycięstwa 7:5 6:1 nad Jeleną Ostapenko (Łotwa), dzięki któremu znajduje się już w gronie ćwierćfinalistek.

Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek. Radwańska przystąpiła do niego w roli zdecydowanej faworytki, ponieważ w New Haven jest rozstawiona z numerem pierwszym. 19-letnia Łotyszka nie przestraszyła się jednak naszej reprezentantki i od początku nawiązała wyrównaną walkę. Przy stanie 5:4 Ostapenko nie wykorzystała break-pointa, który jednocześnie był dla niej piłką setową. Stracona szansa bardzo szybko się na niej zemściła. Radwańska wygrała trzy gemy z rzędu, co przełożyło się na zwycięstwo 7:5 w pierwszej odsłonie gry. Tak nieszczęśliwa porażka podcięła skrzydła Łotyszce, która w drugim secie zaprezentowała się już znacznie gorzej. Radwańska wygrała 7:5 6:1 i po godzinie i 23 minutach mogła cieszyć się z awansu do ćwierćfinału.

W gronie najlepszych ośmiu tenisistek znajdują się także dwie Rosjanki. Jekaterina Makarowa (Rosja) pokonała 6:3 6:2 Anastazję Sewastową (Łotwa), która w kwalifikacjach okazała się lepsza od Magdy Linette. Szczęście uśmiechnęło się do Jeleny Wiesniny (Rosja), która toczyła zacięty bój z Anett Kontaveit (Estonia). Zakończył się on jednak przy stanie 6:4 1:0 dla Rosjanki, ponieważ 20-latka z Tallina zdecydowała się przedwcześnie opuścić kort z powodu kontuzji.

W turnieju nie ma już żadnej reprezentantki Szwajcarii. Zarówno Belinda Bencic jak i Timea Bacsinszky mecze 1.rundy rozegrały dopiero we wtorek. Obie doznały jednak dość niespodziewanych porażek. Zmagająca się ostatnio z problemami zdrowotnymi Bencic przegrała 1:6 6:4 5:7 z Kirsten Flipkens (Belgia), natomiast Bacsinszky uległa 5:7 2:6 Johannie Larsson (Szwecja).