New Haven: Agnieszka Radwańska z 19. trofeum w karierze!

12

Agnieszka Radwańska po raz drugi w tym sezonie, a dziewiętnasty w całej karierze, wygrała turniej WTA. W finale zawodów rozgrywanych na twardych kortach w New Haven (pula nagród: 761 000 dolarów) pokonała 6:1 7:6(3) Elenę Switolinę (Ukraina). Zdobyte punkty pozwolą jej umocnić swoją czwartą pozycję w rankingu WTA.

Nasza reprezentantka świetnie rozpoczęła pojedynek i wygrała pięć pierwszych gemów z rzędu, co niemal zagwarantowało jej zwycięstwo w premierowej odsłonie rywalizacji. Switolina walczyła do końca i po obronie dwóch piłek setowych zdołała wygrać honorowego gema. Przy podaniu Radwańskiej nie miała już jednak nic do powiedzenia i po pół godzinie gry przegrała pierwszego seta 1:6.

Switolina chciała pokazać, że w finale nie znalazła się przez przypadek i w drugiej partii zaczęła grać o wiele lepiej. Początkowo prowadziła nawet z przewagą przełamania, ale nasza reprezentantka błyskawicznie ją dogoniła. W końcowej fazie seta aż roiło się od zwrotów akcji. Dwukrotnie przewagę przełamania posiadała Polka, ale ani razu nie potrafiła odskoczyć na dwa gemy przewagi. Niewykorzystane sytuacje mogły srogo się na niej zemścić, ponieważ przy stanie 6:5 Switolina miała dwa break-pointy, które były jednocześnie piłkami setowymi. Podopieczna Tomasza Wiktorowskiego zdołała jednak doprowadzić do tie-breaka, w którym opanowała sytuację na korcie i wygrała 7:6(3).

Wysoka forma, jaką prezentuje w New Haven Radwańska, nie mogła przyjść w lepszym momencie. Już w poniedziałek startuje w Nowym Jorku US Open. 27-letnia krakowianka została rozstawiona z numerem trzecim, jej pierwszą przeciwniczką będzie Jessica Pegula (USA).