Nancy: Francja w półfinale!

39

Gael MonfilsFrancuzi awansowali do kolejnej rundy Pucharu Davisa i zmierzą się o finał imprezy z Czechami. W ćwierćfinale pokonali Niemców, chociaż w piątek przegrywali już 0:2. Zdołali odrobić straty i wygrali wszystkie pozostałe mecze co na pewno jest dla nich wielkim sukcesem.

W niedzielę pierwsi na kort wyszli: Jo-Wilfried Tsonga oraz Tobias Kamke. Spotkanie zakończyło się w trzech setach, a trwało mniej niż dwie godziny! Tsonga poprawił swoją grę i nie dał najmniejszych szans rywalowi, zmazał swoją porażkę z piątku, kiedy to pokonał go Gojowczyk. Tym razem pewna wygrana 3:0 (6:3 6:2 6:4) i cenny punkt dla reprezentacji na wagę remisu.

O zwycięstwie w całej rywalizacji decydował więc mecz Petera Gojowczyka i początkowo Juliena Benneteau. Francuz nie pojawił się jednak na korcie i w jego miejsce zagrał Gael Monfils. Zagrał znakomicie, także nie stracił seta i zapewnił zwycięstwo dla swojego kraju. Monfils wygrał 3:0 (6:1 7:6 6:2) czym potwierdził, że cały czas stać go na dobre wyniki.

Francja – Niemcy 3:2

Jo-Wilfried Tsonga (Francja) – Tobias Kamke (Niemcy) 6:3 6:2 6:4

Gael Monfils (Francja) – Peter Gojowczyk (Niemcy) 6:1 7:6 6:2