Moskwa: Seppi już w ćwierćfinale, porażka Tipsarevicia

46

andreas seppiRozstawiony z numerem drugim Andreas Seppi (Włochy, 2) bez większych kłopotów awansował do ćwierćfinału imprezy rozgrywanej na kortach twardych w stolicy Rosji, Moskwie (pula nagród: 746 750 dolarów). Włoch rozpoczął zmagania od zwycięstwa nad swoim rodakiem, Paolo Lorenzi’m. Wyżej notowany tenisista, po godzinie i dziewięciu minutach, wygrał 6:3 6:2. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie Edouard Roger – Vasselin (Francja). Francuz, po dwóch dobrych końcówkach setów, pokonał Ukraińca Sergija Stachowskiego 7:5 7:5.

Największą środową sensację udało się sprawić grającemu dzięki „dzikiej karcie” reprezentantowi gospodarzy, Karenowi Kaczanowi (Rosja). Sklasyfikowany na 808. miejscu rankingu ATP Rosjanin ograł Janko Tipsarevicia (Serbia, 3) 6:4 6:4. Po bardzo krótkim starciu (godzina i 6 minut) przyjdzie się zmierzyć 17-latkowi ze lepszym z pojedynku Ivo Karlovic (Chorwacja) – Denis Istomin (Uzbekistan, 5). Obaj zawodnicy dopiero w środę zagrali swoje konfrontacje I rundy. Chorwat oddał 5 gemów Denisowi Kudle ze Stanów Zjednoczonych, natomiast turniejowa piątka wygrała 6:0 2:6 6:1 z „dziką kartą”, Andrejem Kuzniecowem (Rosja).