Moskwa: Carreno Busta odczarował Moskwę! Pierwszy Hiszpan z Pucharem Kremla

30

Pablo Carreno Busta (Hiszpania) pokonał 4:6 6:3 6:2 Fabio Fogniniego (Włochy) w finale 27. edycji VTB Kremlin Cup (pula nagród: 717 250 dolarów). Jest to niemały sukces dla całego hiszpańskiego tenisa, ponieważ do tej pory żaden tenisista z tego kraju nie mógł cieszyć się z turniejowego zwycięstwa w stolicy Rosji.

Hiszpanie przyjechali do Moskwy bardzo silną grupą. Dwoma najwyżej rozstawionymi zawodnikami w całej imprezie byli Roberto Bautista Agut i Albert Ramos Vinolas. Nie poradzili sobie jednak za dobrze i przegrali we wstępnej fazie zawodów, a wyręczyć ich musiał Pablo Carreno Busta, rozstawiony z numerem szóstym.

Finałowym przeciwnikiem 25-latka z Gijon był Fabio Fognini (Włochy). Ekscentryczny tenisista z Italii w drodze do finału stracił tylko jednego seta. W pierwszym secie decydującego starcia również pokazał się z bardzo dobrej strony. Do zwycięstwa 6:4 potrzebował jedynie 33 minut gry. Kolejne dwie odsłony gry były już jednak popisem Carreno Busty. Hiszpan przejął kontrolę nad meczem i aż czterokrotnie w tym czasie przełamał swojego przeciwnika. Po godzinie i 57 minutach rywalizacji wykorzystał trzecią piłkę meczową, pieczętując tym samym swoje drugie turniejowe zwycięstwo w głównym cyklu.

Carreno Busta to zawodnik dobrze znany polskim sympatykom tenisa. Przed dwoma laty Hiszpan został triumfatorem challengera w Poznaniu. Teraz skupia się na turniejach o znacznie większej randze. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ w poniedziałek będzie już 32. tenisistą na świecie.