Monte Carlo: Pogrom Djokovicia, niespodziewane kłopoty Raonica

42

Od bardzo efektownego zwycięstwa swój udział w turnieju ATP Masters 1000 rozgrywanym na kortach ziemnych w Monte Carlo (pula nagród: 4 872 105 euro) rozpoczął Novak Djoković. Do drugiej rundy awansował dziś także m.in. Milos Raonic, choć wygrana nad dużo niżej notowanym przeciwnikiem przyszłą mu z pewnymi problemami.

Po niepowodzeniach w Indian Wells i Miami, a także rozstaniu z Andre Agassim oraz Radkiem Stepankiem, serbski triumfator 12. turniejów wielkoszlemowych postanowił wrócić do sprawdzonego rozwiązania i ponownie skorzystać z pomocy swojego byłego wieloletniego szkoleniowca, Mariana Vajdy. Pierwsze spotkanie po połączeniu sił przez obu panów wypadło niezwykle okazale, bowiem Djoković w 56 minut rozprawił się ze swoim rodakiem Dusanem Lajoviciem, oddając mu zaledwie jednego gema. W następnej rundzie na 30-latka z Belgradu czeka już dobrze dysponowany w tym sezonie Borna Corić, który dziś, bez większych problemów 6:2, 6:3 uporał się z kończącym powoli swoją karierę Julienem Benneteau.

W najciekawiej zapowiadającym się pojedynku dnia dwóch tenisistów, którzy jeszcze w ubiegłym roku plasowali się w czołowej dziesiątce rankingu ATP, Kei Nishikori wyeliminował Tomasa Berdycha. Pierwsza partia należała do aktualnie wyżej klasyfikowanego Czecha, lecz w dalszej części gry pogrążyła go duża liczba niewymuszonych błędów, w wyniku czego Japończyk zwyciężył 4:6, 6:2, 6:1.

Także trzysetowy mecz rozegrał inny tenisista liczący na powrót do ścisłej czołówki, Milos Raonic. Kanadyjczyk rywalizował z grającym w turnieju dzięki „dzikiej karcie” Monakijczykiem Lucasem Catariną i sensacyjnie przegrał w premierowej odsłonie 3:6. Finalista Wimbledonu sprzed dwóch lat zdołał jednak odwrócić losy potyczki, wygrywając w kolejnych setach 6:2 i 6:3.

W pozostałych wartych odnotowania spotkaniach ubiegłoroczny finalista, Albert Ramos-Vinolas w dwóch partiach zakończonych wynikiem 6:3 pokonał Jareda Donaldsona, Stefanos Tsitsipas w bitwie 19-latków dysponujących jednoręcznym bekhendem okazał się lepszy od Denisa Shapovalova 6:3, 6:4, a w najdłuższym meczu dnia, Andriej Rubliow po dwóch godzinach i 30 minutach walki wyrzucił z turnieju Robina Haase, zwyciężając 7:6(7), 2:6, 7:5.