Monte Carlo: Niespodziewana porażka Kubota i Melo

44

Na drugiej rundzie swój udział w turnieju deblowym w Monte Carlo zakończyli Łukasz Kubot i Marcelo Melo. Polsko-brazylijski duet uległ parze Simone Bolelli/Fabio Fognini.

W początkowej fazie meczu nic nie zapowiadało nadchodzącej porażki. Turniejowe jedynki szybko wyszły na prowadzenie z przewagą break’a, a przy swoim podaniu nie zostawiały złudzeń. W ósmym gemie po raz kolejny odebrały serwis oponentom i zapisały seta na swoim koncie wynikiem 6:2

Niestety, w drugiej odsłonie los przestał sprzyjać. Mistrzowie zeszłorocznego Wimbledonu szybko tracili kolejne punkty i zgubili pewność serwisową. Wpłynęła na to niewątpliwie o wiele regularniejsza gra oponentów aniżeli w pierwszej odsłonie i fakt, że było to dopiero pierwsze starcie Polaka i Brazyliczyka na mączce w tym roku. Set: 2:6.

Podczas super tie-break’a dochodziło do kilku mini-break’ów, ale ćwierćfinaliści z poprzedniej edycji prowadzili tylko raz, przy 7:6. Jak się okazało, był to ostatni przejaw walki na korcie, bowiem kolejne cztery punkty zapisali na koncie zawodnicy z Italii i to oni powalczą o półfinał imprezy.