Monte Carlo: Maratony rozstawionych

50

Za nami długi dzień w Monte Carlo. Niemalże wszystkie mecze, które rozgrywane były na korcie centralnym kończyły się po 3 setach. Sprawdźmy, jak radzili sobie faworyci imprezy.

Dominic Thiem jako pierwszy zaprezentował się na głównej arenie. Jego rywal, Andrey Rublev, wiedział, że istnieje realna szansa na wygraną, zwłaszcza, że Austriak nie prezentował się ostatnio zbyt dobrze. Dwa pierwsze sety były niemalże identyczne pod względem poziomu – zawodnicy torturowali się nawzajem długimi wymianami i żaden z nich nie chciał myśleć o zejściu z kortu przegranym. Pierwszą odsłonę wynikiem 7:5 wygrał Rosjanin, drugą tym samym stosunkiem Austriak.W decydującej odsłonie, 20-latek z Moskwy przy 5:4 serwował po awans do trzeciej rundy, ale na tym się skończyło. Kolejne 3 gemy wpadły do kieszeni turniejowej piątki i mecz zakończył się wynikiem 2:1.

Po niełatwych pojedynkach awansowali również David Goffin, który uporał się ze Stefanosem Tsitsipasem, Grigor Dimitrov po wygranej nad Pierre Hugues’em Herbert oraz Alexander Zverev, któremu nie sprostał Gilles Muller.

Nieoczekiwanie z rywalizacją pożegnał się Lucas Pouille. Francuz uległ starszemy z braci Zverev – Mishy i może przygotowywać się już do zawodów w Madrycie.