Monte Carlo: Kubot i Melo mogą odetchnąć z ulgą, musieli bronić piłki meczowej

Łukasz Kubot i Marcelo Melo (Brazylia) awansowali do ćwierćfinału turnieju gry podwójnej Monte-Carlo Rolex Masters (pula nagród: 4 273 775 euro). W meczu 1/8 finału pokonali 6:1 6:7(4) 14:12 Alexandra i Mishę Zverevów (Niemcy).

Polak i Brazylijczyk zostali rozstawieni z numerem czwartym, dzięki czemu w 1. rundzie mieli wolny los. Starciem z niemieckimi braćmi rozpoczęli więc zmagania w całej imprezie. O łatwym i przyjemnym początku mogli jednak tylko pomarzyć. Bracia Zverevowie okazali się bardzo wymagającymi rywalami i w pewnym momencie tylko jednego punktu brakowało im do zakończenia spotkania po ich myśli.

W pierwszym secie Alexander i Misha nie potrafili jeszcze przeciwstawić się faworytom. Kubot i Melo zdobywali gem za gemem i pewnie wygrali 6:1, po drodze dwukrotnie przełamując przeciwników. Kiedy Polak i Brazylijczyk objęli w drugim secie prowadzenie 3:2, wydawało się, że nic złego już się nie wydarzy. Wówczas wystarczyło już bowiem wygrywać wszystkie gemy przy własnym podaniu, aby doprowadzić do happy-endu. Tuż po zmianie stron Kubotowi i Melo podwinęła się noga, a przeciwnicy odrobili straty. Więcej przełamań już nie zanotowano i do wyłonienia zwycięzców potrzebny był tie-break. W dodatkowej rozgrywce niemieccy bracia spisali się doskonale i pewnie wygrali 7:4.

Emocje w końcówce drugiej partii były niczym w porównaniu do tych z decydującej odsłony rywalizacji. Zverevowie prowadzili już 8:6, ale nie wytrzymali presji i w kluczowym momencie dali się dogonić. Później mieli jeszcze piłkę meczową przy wyniku 12:11, ale tej okazji również nie udało im się wykorzystać. Większą skutecznością wykazali się Kubot i Melo, którzy ostatecznie wygrali 6:1 6:7(4) 14:12. Całe spotkanie trwało półtorej godziny.

Dopiero jutro dowiemy się z kim Kubot i Melo ,,skrzyżują rakiety” w ćwierćfinale. Przeciwników wyłoni starcie pomiędzy Feliciano Lopezem i Marciem Lopezem (obaj z Hiszpanii), a Florinem Mergeą (Rumunia) i Aisamem-Ul-Haq Qureshim (Pakistan).

_

Wynik meczu 1/8 finału:

Kubot/Melo (Polska/Brazylia, 4) – A.Zverev/M.Zverev (Niemcy/Niemcy) 6:1 6:7(4) 14:12