Monte Carlo: Konfrontacja pokoleń dla Mischy Zvereva

W niedzielę rozpoczęła się 112. edycja turnieju głównego Rolex Monte – Carlo Masters (pula nagród: 5 238 735 euro) rozgrywanego na kortach ziemnych. Wśród pierwszych zwycięzców znalazł się Mischa Zverev (Niemcy).

Notowany w szóstej dziesiątce rankingu tenisista dopiero po dwóch godzinach i 36 minutach uporał się z występującym dzięki „dzikiej karcie” Felixem Augerem – Aliassime (Kanada), ogrywając młodszego o trzynaście lat rywala 6:2 6:7 (4) 6:1.

W drugiej rundzie poprzeczka dla naszego zachodniego sąsiada pójdzie znacznie wyżej, ponieważ jego przeciwnikiem będzie rozstawiony z numerem siódmym Lucas Pouille (Francja, 7), który na otwarcie ma „wolny los”.

Jeszcze dłużej walczył o awans Daniił Miedwiediew (Rosja). Co prawda, wszystko mogłoby się skończyć o wiele szybciej, gdyby Rosjanin wykorzystał prowadzenie 5:2 w otwierającej partii starcia z Martonem Fucsovicsem (Węgry), albo w ósmym gemie wykorzystał piłkę setową, ale ostatecznie po jedenastu kwadransach udało mu się triumfować 6:7 (4) 6:2 7:5.

Na następną przeszkodę 22-latek mieszkający na co dzień w Monte Carlo musi jeszcze poczekać. Już wiadomo, że nie będzie to łatwy przeciwnik, bowiem Rosjanin zmierzy się z lepszym z hitowej konfrontacji pierwszej rundy, a będzie nim albo grający z dwunastką Tomas Berdych (Czechy, 12), albo Kei Nishikori (Japonia).


Niedzielne wyniki I rundy:

Karen Chaczanow (Rosja) – Thanasi Kokkinakis (Australia) 7:5 6:4

Mischa Zverev (Niemcy) – Felix Auger-Aliassime (Kanada) 6:1 6:7 (4) 6:1

Daniił Miedwiediew (Rosja) – Marton Fucsovics (Węgry) 6:7 (4) 6:2 7:5.