Miami: Suarez Navarro odwraca losy spotkania

20

Carla Suarez NavarroCarla Suarez Navarro (Hiszpania, 12) wygrała 2:1 (0:6 6:1 7:5) z Venus Williams (USA, 16) w ćwierćfinale Miami Open. Hiszpanka po fatalnym początku, gdzie przegrała seta nie zdobywając nawet jednego gema powróciła do meczu i zwyciężyła. W drugiej odsłonie to ona przejęła inicjatywę i Williams mogła się tylko przyglądać. Decydująca odsłona to bardzo wyrównana gra tenisistek, ale ostatecznie to Carla mogła cieszyć się z awansu do półfinału. Jej rywalką będzie Andrea Petkovic (Niemcy, 9).

Nasza zachodnia sąsiadka odprawiła w dwóch setach (6:4 6:2) Karolinę Pliskovą (Czechy, 14). Od pierwszej piłki dominację na korcie rozpoczęła Niemka, która podobnie jak rywalka grała falami. O zwycięstwie w otwierającej partii zadecydowały szczegóły. Bardziej regularna Petkovic wyszła na prowadzenie w meczu i nie oddała go już do końca. W kolejnej odsłonie dwa razy znalazła sposób na Czeszkę i pewnie zameldowała się w 1/2 finału.

Carla Suarez Navarro (Hiszpania) – Venus Williams (USA) 0:6 6:1 7:5

Andrea Petkovic (Niemcy) – Karolina Pliskova (Czechy) 6:4 6:2