Miami: Radwańska rozłożona na łopatki w kwalifikacjach

Urszula Radwańska nie dołączy do swojej siostry i nie zagra w turnieju głównym Miami Open (pula nagród: 7 669 423 dolarów). W pierwszej rundzie kwalifikacji uległa bowiem 2:6 2:6 Marianie Duque-Marino (Kolumbia).

Młodsza z sióstr Radwańskich nie narzeka już na problemy zdrowotne i walczy o powrót do pierwszej setki rankingu WTA. Obecnie sklasyfikowana jest na początku czwartej setki i w najbliższym czasie jej pozycja nie ulegnie poprawie. Dużo punktów było do zdobycia w prestiżowych zawodach w Miami, ale nasza reprezentantka przegrała już w I rundzie kwalifikacji.

W meczu z Marianą Duque Marino była tylko tłem dla rywalki. W pierwszym secie ani razu nie wysunęła się na prowadzenie. Na dodatek aż trzykrotnie dała się przełamać, co poskutkowała porażką 2:6. Identycznym wynikiem zakończyła się druga odsłona rywalizacji, w której 27-letnia Kolumbijka ponownie wygrała trzy gemy na returnie. Cały mecz trwał tylko godzinę i 10 minut.

W kwalifikacjach do imprezy w Miami startuje również Magda Linette. 25-letnia poznanianka została w nich rozstawiona z numerem drugim. Na ,,dzień dobry” zmierzy się z Asią Muhammad (USA). Jedyną Polką, która ma zapewniony udział w turnieju głównym jest oczywiście Agnieszka Radwańska. Podopieczna Tomasza Wiktorowskiego została rozstawiona z numerem piątym i w pierwszej rundzie ma ,,wolny los”.