Miami: Linette o krok od turnieju głównego

31

Dużo nerwów kosztowało Magdę Linette i jej kibiców spotkanie w 1. rundzie kwalifikacji do Miami Open (pula nagród: 7 669 423 dolarów). 25-letnia poznanianka po ciężkim boju wygrała 7:5 2:6 6:3 z Asią Muhammad (USA) i awansowała do finałowej rundy kwalifikacji.

Podopieczna Izo Zunicia została rozstawiona w kwalifikacjach z numerem drugim. W pierwszej rundzie los skojarzył ją z Asią Muhammad, reprezentantką gospodarzy specjalizującą się w grze podwójnej. 25-letnia tenisistka z Long Beach jest sklasyfikowana obecnie na 134. miejscu w rankingu singlistek WTA.

Linette była więc faworytką, ale miała problem z okazaniem swojej wyższości na korcie. W pierwszym secie długo przegrywała ze stratą przełamania, ale ostatecznie wygrała 7:5. W kolejnej odsłonie gry, poniesionych strat nie udało się odrobić i Muhammad doprowadziła do remisu, tracąc po drodze tylko dwa gemy. Decydująca partia to już popis Linette, która w pewnym momencie prowadziła 5:0. Wysoka przewaga zaczęła co prawda topnieć, ale biało-czerwona w porę zadała decydujący cios i ostatecznie wygrała 7:5 2:6 6:3. Cały pojedynek trwał 2 godziny i 15 minut.

O awans do turnieju głównego Linette powalczy z Aliaksandrą Sasnowicz (Białoruś). 22-letnia tenisistka z Mińska zajmuje obecnie 120. miejsce w rankingu WTA. W kwalifikacjach do turnieju w Miami została rozstawiona z numerem dwudziestym trzecim.

Do Miami przyleciały także siostry Radwańskie. Agnieszka ma zapewniony udział w turnieju głównym, w którym została oznaczana numerem piątym. Z kolei Urszula już w 1. rundzie kwalifikacji uległa 2:6 2:6 Marianie Duque-Marino (Kolumbia).