Miami: Errani gromi, porażka Kerber

45

Sara ErraniNawet 50 minut nie potrzebowała rozstawiona z numerem ósmym Sara Errani z Włoch, żeby awansować do IV rundy turnieju WTA w Miami (pula nagród: 5 185 625 dolarów) rozgrywanego na nawierzchni twardej. Włoszka rozbiła 6:1 6:0 Simonę Halep (Rumunia), a o ćwierćfinał powalczy z Aną Ivanovic (Serbia, 12), która w ciekawie zapowiadającym się spotkaniu pokonała 6:3 6:3 Swietłanę Kuzniecową (Rosja). Mecz nie przyniósł oczekiwanych emocji i zwrotów wydarzeń, bowiem pogromczyni Urszuli Radwańskiej kontrolowała przebieg całego starcia.

Wydaje się, że największą sensacją niedzieli jest pożegnanie się z imprezą Angeliki Kerber (Niemcy, 6). Turniejowa szóstka zdołała ugrać zaledwie 4 gemy w starciu z Soraną Cirsteą (Rumunia, 28), która w pierwszym secie prowadziła wyrównany bój z rywalką, jednak w drugiej partii niemiłosiernie wykorzystywała każdą okazję na dobicie źle dysponowanej Niemki. W IV rundzie przeciwniczką Rumunki będzie Jelena Jankovic (Serbia, 22). Serbka, podobnie jak jej wcześniej wspomniana rodaczka, rozprawiła się z reprezentantką Rosji. 28-latka z Belgradu wygrała 7:6 (7) 6:4 z Nadią Petrovą (Rosja, 11).