Metz: Przysiężny w turnieju głównym!

59

Michał PrzysiężnyMichał Przysiężny wygrał 2:1 (6:7 6:4 6:3) z Matsem Moraingem (Niemcy) w finałowej rundzie eliminacji do turnieju w Metz. Polak zaczął mecz bardzo spokojnie, utrzymywał swoje podania, a nawet w ósmym gemie przełamał rywala. Miał gem na set, jednak nie potrafił wykorzystać okazji i to się na nim zemściło. W tie-breaku przegrał po emocjonującej końcówce i to Moraing niespodziewanie wygrał otwierającą partię. W drugim secie „Ołówek” ustabilizował swoją grę i od razu zaczął od breaka.

Tym razem nie wypuścił przewagi z rąk i wyrównał stan rywalizacji. Bardzo równa gra Przysiężnego pozwoliła mu na utrzymanie się w walce o turniej główny. W trzeciej, decydującej odsłonie również Michał spisał się solidnie. Mimo, że stracił swoje jedno podanie to aż trzy razy wygrał gema serwisowego Niemca. Mats po bardzo dobrym początku musiał pogodzić się z odpadnięciem z kwalifikacji.

Michał Przysiężny (Polska) – Mats Moraing (Niemcy) 6:7 (6) 6:4 6:3