Marsylia: Tsonga wygrał drugi turniej z rzędu

20

Jo-Wilfried Tsonga (Francja) znajduje się ostatnio w znakomitej formie. Przed tygodniem sięgnął po trofeum w Rotterdamie, a dziś uszczęśliwił kibiców w Marsylii. 31-letni reprezentant gospodarzy pokonał w finale 6:4 6:4 swojego młodszego rodaka, Lucasa Pouille (Francja).

W obu setach doszło do jednego przełamania. A kiedy już Tsonga obejmował prowadzenie, to nic złego stać się mu już nie mogło. 31-latek z Le Mans doskonale serwował i przy własnym podaniu przegrał w całym meczu tylko sześć punktów. W pierwszym secie Tsonga pokusił się o przełamanie już w pierwszym gemie. Nieco więcej emocji było w drugiej odsłonie gry, w której decydujące rozstrzygnięcia zapadły w siódmym gemie.

Tsonga po raz czternasty wygrał turniej ATP. W rankingu ATP powróci w poniedziałek do pierwszej dziesiątki. Będzie zajmował 8. lub 9. pozycją – zależnie od tego, czy Dominic Thiem (Austria) wygra zawody w Rio de Janeiro.