Marsylia: Gasquet zatrzymał turniejową ,,jedynkę”

17

Już tylko czterech zawodników liczy się w walce o turniejowe zwycięstwo w Open 13 Marseille (pula nagród: 620 660 euro). Z marzeniami o siódmym tytule w karierze pożegnał się za to rozstawiony z numerem pierwszym Gael Monfils (Francja).

Francuscy kibice mieli okazję obserwować w piątek dwa niezwykle ciekawe pojedynki z udziałem swoich największych gwiazd. Naprzeciw Gaela Monfilsa stanął znajdujący się ostatnio w wysokiej formie Richard Gasquet (Francja). 30-latek z Beziers po raz kolejny pokazał się z dobrej strony i pokonał wyżej sklasyfikowanego rodaka 6:7(5) 6:4 6:2. W całym meczu doszło aż do dziewięciu przełamań, a Monfils po drugim podaniu przegrywał większość piłek. Nie może więc dziwić, że pomimo 16 asów na koncie, nie był w stanie doprowadzić do szczęśliwego dla siebie zakończenia. Półfinałowym rywalem Gasqueta będzie Lucas Pouille (Francja), który pokonał 4:6 6:1 6:4 Daniła Miedwiediewa (Rosja).

Drugim starciem, które elektryzowało kibiców w Marsylii był pojedynek Gillesa Simona i Jo-Wilfrieda Tsongi (obaj z Francji). Co ciekawe, aż cztery z ostatnich dziesięć edycji zawodów w Marsylii kończyły się zwycięstwami właśnie tej dwójki. Zarówno Simon, jak i Tsonga mają po dwa wywalczone trofea. Szansę na powiększenie swojego dorobku przedłużył Tsonga, który wygrał 6:4 6:1. Dla 31-latka z La Mans był to już siódmy mecz wygrany z rzędu. Przypomnijmy, że przed tygodniem Tsonga nie miał sobie równych w prestiżowej imprezie w Rotterdamie.

Doskonałą serię reprezentanta gospodarzy będzie chciał przerwać Nick Kyrgios (Australia), który do Marsylii przyjechał w roli obrońcy tytułu. Jak na jednego z faworytów przystało 21-latek pewnie kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. W ćwierćfinale pokonał 6:3 6:3 Norberta Gombosa (Słowacja), dla którego sam awans do ćwierćfinału był już życiowym sukcesem. Kyrgios potrzebował tylko 58 minut, w czasie których posłał aż 15 asów, do wyrzucenia kwalifikanta poza burtę turnieju.